X
تبلیغات
رایتل
۩۩۩ قـرآن و سنّت زنـده باد ۩۩۩
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَوَلَّوْا عَنْهُ وَأَنْتُمْ تَسْمَعُونَ (20) (سوره انفال)
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَلا تُبْطِلُوا أَعْمَالَکُمْ (33) (سوره محمد) .ترجمه : ای کسانی که ایمان آورده اید از الله اطاعت نمایید و از رسول الله پیروی نمایید (وبا مخالفت با دستورات الله و رسول) اعمالتان را باطل نکنید
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه‌شنبه 4 خرداد‌ماه سال 1395

 ترجمه فتنه تکفیرکتاب استادآلبانی رحمه الله (۱۸)


راه و روش درست چیست؟

 

(شاید کسی بپرسد) روش (درست) چیست؟ و راه (و چاره واقعی) چیست؟

(آری) در این هیچ شک و تردیدی نیست که راه درست آن است که رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم بر منوال آن می رفته و یارانش در هرسخنرانی از او یاد می کنند: [وَخَیْرُ الْهُدَى هُدَى مُحَمَّدٍ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ] یعنی : بهترین راه و روش؛ راه و روش محمّد صلی الله علیه و آله وسلم است .

 

لذا برتمام مسلمانان بالأخص کسانی که تلاش دارند که حکومت اسلامی را (بر این کره خاکی) بازگردانده و برپا کنند، ضروری است که از جائی شروع کنند که رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم شروع نموده اند، وآن چیزی است که ما در دو سخن کوتاه و مختصر بیان می کنم: (پاکسازی و تربیت).

 

و این سخن ما بنا برحقایق ثابت و پا برجائی است که ما آنها را می دانیم ولی این (تکفیری ها) از آنان سخنان بی خبر اند و یا اینکه خود را به بی خبری می زنند، (آری) این غالیان وتند روانی که کاری بجز اعلان تکفیر حکام (مسلمین) ندارند و سپس بعد از آن هیچ (کارقابل عرضی را انجام نمی دهند).

 

و همیشه تکفیر حکام را اعلان نموده و سپس بجز فتنه ها و رنجها هیچ کار مهم و قابل عرض دیگری از آنها بروز نمی کند (همانند) آنچه که در این سالهای اخیر بر دستان اینها فتنه حرم مکی تا فتنه مصر و قتل انور سادات اتفاق افتاده است.

و اخیرا در سوریه و سپس الآن در مصر و الجزائر هدف هر یک از آنها ریختن خون مسلمانان بی گناه است که به سبب این فتنه ها و بلاها و بسیاری از این سختی ها و خواریها اتفاق می افتد و تمام این کارها بنا بر مخالفت این تکفیری ها با بسیاری از نصوص کتاب الله و سنّت می باشد ، و مهم ترین آنها این گفته الله متعال است: { لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ کَانَ یَرْجُو اللَّهَ وَالْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثِیرًا }  ( 21 : احزاب )

ترجمه : همانا رسول الله الگوی نیکی است برای کسی که امیدوار به الله و روز قیامت است و الله را زیاد یاد می کند.

اگر ما واقعا نه تنها با ادعای بدون عمل؛ می خواهیم دستور الله را در زمین برپا و اجرا نماییم آیا باید با تکفیر حکام شروع کنیم و در حالی که ما توان رودرروئی با آنها را نداریم چه برسد به درگیری و جنگ با آنها؟ ویا اینکه برما واجب است که از چیزی شروع نماییم که رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم با آن (کاربرپایی حکومت اسلامی را ) شروع نموده اند؟

 

در این شک و تردیدی نیست که جواب (درست) این است: که رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم بهترین الگواست ولی باید دانست که رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم باچه شروع نموده اند؟

 این به نزد هر کسی که بوی علم به مشامش اورسیده است یقینی است که پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم دعوتش  را در میان افرادی شروع نموده که گمان می نموده که در آنها استعدادی برای پذیرش و قبولیت حق وجود دارد سپس افرادی از یارانش دعوتش را اجابت نموده و پذیرفتند همانگونه که در سیرت نبوی مشهور و معروف است. سپس بعد از آن مسلمانان در مکه گرفتار شنکجه و سختی شده اند و سپس بعد از آن دستور به هجرت اولی و دومی آمد تا اینکه الله عزوجل مدینه منوره را برای اسلام هموار و آمده ساخت و در آنجا درگیریها و رو در روئیهای اتفاق افتاد و جنگ  و جهادی در میان مسلمانان و کفار از یک سو ویهود از سوی دیگر شروع شده ... و به همین منوال تا به آخر(که رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم توانستند حکومت اسلامی برپا نمایند).

 

پس ما باید اولا و قبل از هر چیز از اینجا شروع نماییم که به مردم اسلام درست را تعلیم دهیم ، همانگونه که رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم (دعوتشان را از همین جا) شروع نموده بودند ولیکن الآن برای ما مجاز نیست که تنها بر تعلیم اکتفا کنیم زیرا در اسلام چیزهای (ازبدعتها و امور جدیده) داخل شده که هیچ ارتباط و تعلقی با اسلام ندارند و این باعث انهدام کاخ آسمان خراش اسلام شده است .
طبقه بندی:
ارسال توسط ابوشعیب اسفندیار شجاعی آل بشیر
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
سنّت زنـده بـاد
أوقات نماز بیش از شش میلیون شهر در دنیا
کشور:
قـرآن زنده بـاد
إِنَّمَا کَانَ قَوْلَ الْمُؤْمِنِینَ إِذَا دُعُوا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ لِیَحْکُمَ بَیْنَهُمْ أَنْ یَقُولُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا وَأُوْلَئِکَ هُمْ الْمُفْلِحُونَ (51) وَمَنْ یُطِعْ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَیَخْشَ اللَّهَ وَیَتَّقِیهِ فَأُوْلَئِکَ هُمْ الْفَائِزُونَ (52) (سوره نور) مسلمانان واقعی هر گاه به سوی الله ورسولش فراخوانده شوند تا در میان آنها فیصله و قضاوت نماید می گویند که شنیدیم و پیروی نمودیم کامیابان واقعی اینها اند***و هر کس که از الله و رسولش پیروی کند و از الله بترسد و (از مخالفت با او) پرهیز کند اینها پیروزان و کامیابان اند.
بدعات مرده باد
عرباض بن ساریه رضی الله عنه می فرمایند: روزی رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم در میان ما برای سخنرانی بلنده شده و برای ما سخنرانی بلیغ ورسائی را ایراد فرمودند که دلها از آن ترسید و چشمان اشکبار شد ، ما گفتیم ای رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم گویا که این سخنرانی فردی است که می خواهد ازهمراهانش جدا شده وبا آنها خدا حافظی کند، پس به ما توصیه نمایید، رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: من شما را به پرهیزگاری و اینکه بشنوید و پیروی کند از امیرتان گرچه بر شما غلام و برده ای بعنوان امیر گمارده شود، آری قطعا کسانی که بعد از من زندگی می کنند اختلافات زیادی را مشاهد خواهند نمود. پس بر شماست که در آن وقت به سنّت من و سنّت رهبرهای درست وراه یافته عمل نموده و آنها را با دندانهایتان محکم بگیرید، و از هر بدعت و نوآوری در دین پرهیز کنید زیرا هربدعتی گمراهی است. (این حدیث را ابوداود (4607) و ترمذی (2678) وابن ماجه (42) و برخی دیگر ازکتب حدیثی روایت نموده اند.